Město Polička

Vedení města poblahopřálo úspěšnému Petru Matoušovi

Za skvělé úspěchy a reprezentaci České republiky a Poličky na ME ve slalomu na skateboardu na Mallorce a MS v USA poblahopřál Petrovi Matoušovi starosta města Jaroslav Martinů a místostarosta Pavel Štefka. 

Reprezentant České republiky a města Poličky Petr Matouš se na podzim zúčastnil dvou významných závodů ve slalomu na skateboardu.

Předposlední víkend v září se Petr Matouš účastnil ME ve slalomu na skateboardu na Mallorce. Jak sám Petr popisuje, byl to „nejhezčí kopec“, na kterém, kdy jezdil. A právě tam vybojoval skvělé 3. místo v obřím slalomu a od první příčky ho dělily jen 3 setiny sekundy.

Evropské závody byly tak trochu přípravou pro vrchol této sezóny, a to mistrovství světa v americkém městě Winston-Salem v Severní Karolině. Kromě Petra Matouše, který závodil v nejprestižnější kategorii PRO, reprezentoval ČR Michal Šubrt v kategorii MASTERS (45+). Oba závodníci vybojovali pro naši republiku nejlepší výsledky v historii. Jako první byl na pořadu dne duální hybrid slalom. Nejprve kvalifikace a poté vyřazovací Head to Head finále. Petr Matouš vybojoval v kategorii PRO vynikající 4. místo. Následovala královská disciplína, a to obří slalom. Zde byly ambice českých jezdců nejvyšší. „Bohužel jsem při tréninkové jízdě zlomil zadní truck svého skateboardu a musel provizorně závodit na půjčeném. To nakonec vyústilo v 6. místo v obřím slalomu,“ komentuje Petr Matouš. Michal Šubrt byl ve výborné formě a projel obří slalom s přehledem nejrychleji ze všech jezdců kategorie MASTERS.

A jak hodnotí Petr Matouš sezónu 2019? „Celou sezónu se mi dařilo. Jsem rád, že čeští reprezentanti se opět ukázali v tom nejlepším světle a zařadili se mezi světovou elitu. Díky výsledkům z MS a předešlých závodů se mi povedlo vybojovat 3. místo ve světovém žebříčku ISSA v kategorii PRO. Jedná se o nejlepší výsledek českého skate slalomu.“  A jaké byly zážitky jiné než sportovní? „Velmi rád vzpomínám na setkání s českými krajany v USA, zažili jsme chvíle krásného povídání, a dokonce jsme v Severní Karolině opékali buřty.“

Příští rok se můžeme v Poličce těšit na závody s velkou mezinárodní účastí. Díky reprezentaci města Poličky v zahraničí očekáváme velkou mezinárodní účast. Termín 15.- 16. srpna 2020 totiž naváže na MS ve Švédsku a hodně závodníků poletí ze Švédska přímo do Poličky.

Petru Matoušovi patří velká gratulace za reprezentaci nejen našeho města, ale celé České republiky.

„Jsem moc vděčný za podporu, které se mi dostalo při sbírání financí, které byly nezbytné k mé účasti na závodech. Podpořili mě  zahraniční závodníci, sponzoři a v neposlední řadě město Polička.“

Držíme pěsti do dalších sportovních let!

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města