Město Polička

Prodloužení omezujících opatření, změna otevírací doby obchodů pro seniory - 24.3.2020!

Vláda v pondělí 23.3.2020 prodloužila omezení volného pohybu osob v celé České republice, které má zabránit šíření nového typu koronaviru, do středy 1. dubna 2020. Apelujeme na povinné nošení roušek na veřejnosti!

Upozorňujeme, že dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 23. března (v příloze) se nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné. 

Lidé starší 65 let a držitelé průkazů ZTP/P starší 50 let mají od středy 25. března 2020 pro nákupy ve větších obchodech s potravinami a drogerií vyhrazený nově čas od 8.00 do 10.00 hod. Nově toto omezení platí pouze pro prodejny potravin a drogerie s prodejní plochou větší než 500 metrů čtverečních. V Poličce se tedy toto omezení týká konkrétně těchto větších obchodů: TESCO, JIP, PENNY (oba obchody). V menších prodejnách toto časové omezení neplatí.  Prodejci v nich mají pouze nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.

 

Dodržujte hygienická opatření při nákupech - povinné nošení roušek a doporučuje se také nošení rukavic!!!