Město Polička

obrázek

Uctění památky padlých

Uctění památky padlých

 

Tradiční setkaní při příležitosti výročí osvobození naší republiky a uctění památky padlých ve II. světové válce se uskutečnilo 8. května 2020. Letos v roce, kdy si připomínáme 75. výročí osvobození.   

Starosta města Poličky Jaroslav Martinů položil květiny na místech připomínajících válečné události a oběti – u Památníku obětem války ve Stříteži a Lezníku, u sochy Vdovy v parku a u sochy partyzána u budovy státní policie. „Osobně děkuji za milé jednání mě neznámých občanů Lezníka a Stříteže, kteří tradičně připravili na místa u památníků vázy s vodou,“ komentuje starosta města.

Poté se zástupci vedení města spolu s občany zúčastnili slavnostního aktu uctění památky padlých na Centrálním hřbitově v Poličce.  Mezi vzácnými hosty byli tradičně i veteráni II. světové války. Přítomní se poklonili památce obětí u Památníku osvobození, u hrobu ruského vojáka a u Pomníku židovským obětem fašismu.  „Je naší velkou nekončící povinností stále si připomínat, že všichni tito hrdinové padli proto, abychom my mohli žít. Velmi si cením také toho, že i v současné nelehké době se vzpomínky zúčastnil velký počet lidí,“ uvádí starosta Jaroslav Martinů.

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

foto - Markéta Kutilová