Město Polička

Léto v Tylově domě

Vážení a milí diváci, přátelé Tylova domu,

v měsíci červnu se do Poličky po dvouleté odmlce vrací Divadlo Járy Cimrmana, tentokrát s inscenací Lijavec. Představení se uskuteční v úterý 21. června v 19:00 hodin.

V pátek 24. června se úžasná česká herečka Anna Polívková představí v netradiční pozici tanečnice argentinského tanga v pořadu s názvem Misterio del Ángel - ojedinělá tangová show přinášející fascinující pohled na naše nitro. Tento hudebně taneční příběh ukazuje cestu života, kde jsme v jednom okamžiku obklopeni láskou, něhou a smyslností a v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem. Těšit se můžete na pětici vynikajících instrumentalistů ze souboru Escualo Quintet. V interpretaci se Escualo Quintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních a koncertního stylu – Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu.

Program kina na měsíc červen nabídne celkem 15 filmových snímků. Těšit se můžete na novou celovečerní pohádku Zakletá jeskyně, spoustu českých komedií, animovaných filmů pro děti nebo na epické zakončení jurské éry ve snímku Jurský svět: Nadvláda. Na konec školního roku jsme si pro děti připravili pokračování nejžlutější a nejúspěšnější animované filmové série Mimoni 2: Padouch přichází, které uvádíme v den české premiéry 30. června. Kompletní program kina naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino.

Divadelní sezóna se nám pomalu blíží ke konci, celý měsíc červenec a část srpna bude Tylův dům uzavřen pro veřejnost. Ve dnech 12. – 14. srpna 2022 se na Palackého náměstí v Poličce uskuteční multižánrový festival Polička *555. Program festivalu bude v polovině června zveřejněn na webových stránkách a sociálních sítích Tylova domu, dále na plakátovacích plochách města Poličky, Litomyšle, Svitav a dalších, nebo také v červencovém čísle Jitřenky. Už teď se moc těšíme na Vaši návštěvu a samozřejmě Vám přejeme, abyste se krásně bavili a setkali se s mnohými přáteli, známými a všemi, kdo na festival přijedou. Ani letos nebude chybět tradiční ohňostroj, ba co víc, ve světlech ohně bude pokračovat další hudební program sobotního večera. Více však zatím neprozradíme…

Ve středu 24. srpna odstartuje novou sezónu filmový festival KINO 24, kdy po celý týden budete mít možnost vidět 24 filmových snímků různých žánrů. Pevně věříme, že si každý divák přijde na své.

Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Doufáme, že nadcházející podzimní sezóna přinese pestrobarevný program bez jakýchkoli omezení a zrušených představení. Děkujeme Vám za Vaši dosavadní přízeň a přejeme Vám všem odpočinkové léto. Věříme, že plni sil se k nám do Tylova domu na konci léta opět vrátíte. Spolu s týmem Tylova domu se na Vás těší

ředitel Petr Cuper

kulturní kalendář Tylova domu na červen 2022 naleznete na našich webových stránkách v sekci Kulturní kalendář, kde si jej můžete stáhnout jak ve formátu jpg, tak i ve formátu pdf: https://tyluvdumpolicka.cz/kulturni-kalendar/