Město Polička

Program Tylova domu- říjen 2022

Milí diváci a vážení příznivci Tylova domu,

měsíc říjen otevře další z festivalů. Tentokrát se jedná o nesoutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů Zákrejsova Polička. V letošním XII. ročníku uvidíte herecké výkony ochotníků z Divadla Kolárka Blansko, kteří do Poličky zavítají v sobotu 1. října s hrou o ženách v proměnách 20. století nesoucí název Spací vady. V sobotu 8. října se můžete těšit na divadelní představení Ať žijí Husité s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře v podání bysterského ochotnického souboru a žáků dramatického oboru a sborového zpěvu ZUŠ Bystré.  V sobotu 15. října do Poličky přijede ochotnický spolek ze Žďáru nad Sázavou s detektivní hrou s prvky komedie francouzského autora Roberta Thomase Inspektor má těžkosti a jako třešnička na pomyslném divadelním dortu se na závěr přehlídky v sobotu 22. října představí kolektiv mladých kočovníků ochotnického spolku města Poličky s autorským dílem Balada o Franku Youngovi. Více informací o jednotlivých divadelních inscenacích naleznete na našich webových stránkách.

Ve čtvrtek 6. října zahájíme podzimní divadelní abonentní cyklus s komedií Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete? s Ondřejem Vetchým a Jaromírem Dulavou v hlavních rolích.

Program kina na měsíc říjen nabídne celkem 5 filmových snímků. V pondělí 3. října v 19 hodin promítáme drama Arvéd s Michalem Kernem v roli významného hermetika, okulisty, vyznavače černé magie a mimořádně vzdělaného člověka s geniální pamětí Jiřího Arvéda Smíchovského. Středeční večer 12. října bude patřit příběhu jedné páteční noci, zběsilé jízdě plné drog a rapu, odehrávající se ve filmu BANGER. režiséra Adama Sedláka, který celý snímek natočil na iPhone. V pondělí 17. října v 19 hodin se můžete těšit na komedii Indián, která vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden) a jeho rodiny, do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka (Daniel Olbrychski). To nic, drahá je americký psychologický thriller režisérky Olivie Wilde pojednávající o Alici, ženě v domácnosti z 50. let (Florence Pugh), žijící se svým manželem (anglický zpěvák a herec Harry Styles) v naoko dokonalém vztahu. Záhy se však Alice začne obávat, že jeho okouzlující společnost možná skrývá znepokojivá tajemství. Jaká? To zjistíte, když zavítáte do kina ve středu 26. října v 19 hodin. Na plátna kin se vrací epické dobrodružství z roku 2009 a nejúspěšnější film všech dob – AVATAR. V neděli 30. října v 16 hodin tak budete mít opět možnost cestovat napříč vesmírem až na vzdálenou planetu Pandora. Dobrodružný film Avatar v obnovené premiéře promítáme ve 3D s českým dabingem.

V plném proudu jsou také kurzy Cvičení pro krásu, Cvičení pro zdraví a krásu a Kurz tance a společenské výchovy. Oblíbený kroužek Cvičení rodičů s dětmi budeme otevírat až v únoru 2023. Nově od října otevíráme Kurz orientálního tance pod vedením zkušené lektorky Nikol Resslerové. Tento kurz je určen pro ženy každého věku, které chtějí objevit svou ženskost, ladnost a smyslnost a mimo jiné zpevnit břišní i hýžďové svaly.

Začátkem listopadu se můžete těšit na koncert vokálního seskupení 4TET s Jiřím Kornem, Jiřím Škorpíkem, Davidem Uličníkem a Dušanem Kollárem, kteří již téměř 16 let udivují diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou, která se uskuteční v novém náhradním termínu 4. listopadu 2022. Vstupenky zakoupené na původní termín 2. listopadu 2020 i náhradní termín 3. listopadu 2021 zůstávají v platnosti.

Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Milí diváci a příznivci Tylova domu, jsme vždy potěšeni Vaší návštěvou u nás a doufáme ve Vaši přízeň i nadále. Velice se na Vás těšíme a přejeme Vám krásné kulturní zážitky.

Tým Tylova domu