Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Poličský mistr České republiky do 8 let - Ondřej Švanda

Mistrovství ČR chlapců a dívek do 8 let

O uplynulém květnovém víkendu hostila Beskydská šachová škola Mistrovství České republiky dětí do 8 let. Celkem 87 dětí se sešlo v bývalé chloubě ROH Hotelu Petr Bezruč v Malenovicích s cílem užít si turnaj a zároveň se pokusit o co nejlepší umístění. I TJ Štefanydes Polička na turnaj vyslala dva reprezentanty - Ondřej a Adam Švandovi.

Ondřej patřil mezi okruh hráčů, kteří mohli pomýšlet na nejvyšší umístění. Adam je o 2 roky mladší a věkově dokonce do této kategorie ještě ani nespadá, tudíž jel na turnaj hlavně sbírat zkušenosti, které jsou v jeho věku k nezaplacení.

Výborně rozehrál turnaj Ondřej, po prvním hracím dni vedl celý „peloton“ se 4,5/5 bodů. I v neděli ztratil pouze jednu remízu s celkově druhým v pořadí a stal se mistrem České republiky do 8 let! Dosáhl tak v mládežnických kategoriích výsledku, který v celé šachové historii našeho okresu nemá obdoby! Po nedávném postupu poličského dorosteneckého družstva do Extraligy dorostu ČR, tak oddíl prožívá další radost, tentokrát z úspěchu v individuální soutěži.

Adam Švanda turnaj také velmi dobře rozehrál, bohužel se ale mu nepovedl jeho závěr, fyzicky i psychicky je to na něj ještě velmi náročné a skončil na 57. místě ze 73 účastníků, což v porovnání s jeho věkem určitě není špatné, ale na druhou stranu, již v tuto chvíli je v jeho schopnostech i lepší umístění.

Pořadatelé z Beskydské šachové školy, která je profesionálním a nejúspěšnějším tréninkovým centrem mládeže v ČR, zvládli svoji pořadatelskou roli na jedničku a turnaj byl výborně připraven, což také jistě pomohlo k mistrovskému úspěchu poličského reprezentanta!

Více informací na: http://policka.chesspce.cz/

David Schaffer

předseda komise mládeže Pardubického šachového svazu, trenér mládeže při TJ Štefanydes Polička

Vložil Šauerová Naděžda (5/12/2011), přečteno 3808x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.1939

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Poličský mistr České republiky do 8 let - Ondřej Švanda