Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Základní část extraligy družstev mládeže v šachu

Extraliga družstev mládeže zakončila svým 7. kolem základní část. Poličští mládežníci přivítali o 3. lednové sobotě na domácí půdě dvě družstva Lokomotivy Brno.

Dopoledne přišlo na řadu měření sil s A týmem Lokomotivy, jenž se řadil do špičky této skupiny. Poličská sestava podala proti favoritovi solidní výkon a v pozápasovém hodnocení po remíze 3:3 byla dokonce mírně nespokojena kvůli nevyužití některých možností, které by vedly dokonce k výhře nad favoritem. Výhrami se na zmíněném výsledku podíleli Jakub Nešpor a Jan Česenek, remízy přidali Jan Tulis a Simona Suchomelová.

Lokomotiva Brno B v extralize ještě nebodovala a ani v Poličce se na tomto konstatování nic nezměnilo. Nedávno oceněný sportovní tým města Poličky a okresu Svitavy začal své soupeře postupně přehrávat na všech šesti šachovnicích. Vítězný bod zapsali Jan Tulis, Jan Česenek, Ondřej Švanda, Jakub Nešpor, Simona Suchomelová i Patrik Feltl a druhá výhra Poličky ve východní extraligové skupině byla realitou!

Štefanydes tedy skončil v základní skupině nejvyšší soutěže na prvním nepostupovém místě do finále A, kde se bojuje o medaile. Do finále B si však přenesl důležitých šest bodů a má tudíž dobré vyhlídky na setrvání v extraligové společnosti.

Extraliga mládeže – východ: 1. ŠK Polabiny (19), 2. Lokomotiva Brno A (16), 3. Královo Pole (13), 4. Orlová (11), 5. Polička (9), 6. Frýdek-Místek (7), 7. Staré Město (6), 8. Lokomotiva Brno B (0).

Další střetnutí odehráli v severní skupině 1. ligy mládeže šachisté poličského béčka. Za soupeře měli krajského rivala z Ústí nad Orlicí, a přestože byl mezi nimi před zahájením utkání rozdíl jediného bodu, tak u šachovnic dominovali domácí hráči. K výhrám Daniela Brokla, Michala Simona, Adama Švandy a Jakuba Simona přidali po remíze Daniel Zeman s Patrikem Feltlem a zasloužené vítězství v poměru 5:1 bylo na světě. Poličští se díky tomu posunuli na čtvrté místo.

1. liga mládeže – sever: 1. Polabiny B (17), 2. Jičín (17), 3. Lípa (16), 4. Polička B (16), 5. Lanškroun (15), 6. Ústí nad Orlicí (12), 7. Hradec Králové B (7), 8. Rychnov nad Kněžnou (7), 9. Poděbrady (6), 10. Bohemians Praha B (4), 11. Libina (3), 12. Polabiny B (0).

Závěrečná kola obou dorosteneckých soutěží se budou hrát tradičně formou třídenního srazu o posledním dubnovém víkendu ve Vlachovicích u Nového Města na Moravě a Kostelci nad Orlicí.

                        David Schaffer

Vložil Šauerová Naděžda (2/4/2015), přečteno 2670x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4566

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Šachový oddíl TJ Štefanydes Polička | Základní část extraligy družstev mládeže v šachu