Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

750 tváří Poličky již tuto sobotu v Městské knihovně Polička!

V sobotu 6. června bude v Městské knihovně představen ojedinělý fotografický projekt, jehož cílem bylo zachytit pestrou mozaiku lidí spojených s Poličkou. „750 portrétů v jediném velkém obrazu má připomenout rozmanitost lidského společenství města,“ komentuje autor projektu Jaroslav Mareš.  Počet portrétů je inspirován počtem let od založení Poličky Přemyslem Otakarem II.

„Mozaika tváří zahrnuje všechny věkové kategorie (mezi nejmladším a nejstarším portrétovaným je věkový rozdíl 97 let) stejně jako nekonečnou řadu profesí a zájmů, které portrétované charakterizují. Tak jako každá tvář Poličky patří konkrétnímu člověku s konkrétním jménem a osudem, tak i na tomto obrazu je každý portrét představen jménem a dalším stručným údajem o fotografovaném. Vedle výtvarného díla tak vznikl důležitý dokument, který by měl budoucím generacím připomenout, jací jsme byli v roce 2015,“ upřesňuje autor projektu.

Jaroslav Mareš přizval ke spolupráci čtyři fotografy: Pavla Váchu, Evu Křivkovou, Radima Hromádku a Simonu Tumovou. Náročná práce probíhala po dobu jednoho roku a jejím výsledkem je obraz o velikosti 7,5 x 1 metr, který si můžete prohlédnout do konce září ve vestibulu Městské knihovny.

Slavnostní vernisáž se uskuteční v sobotu 6. 6. od 18:30 hod. v Městské knihovně Polička.

Ing. Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města

Vložil Šauerová Naděžda (5.6.2015), přečteno 1962x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4812

Právě procházíte:

Úvod | Kultura | Městská knihovna | 750 tváří Poličky již tuto sobotu v Městské knihovně Polička!