Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Šachová 1. liga pro Poličku a další novinky

Uplynulý ročník 2. ligy družstev byl ve znamení velkého úspěchu poličských šachistů. Nejenže v této soutěži místní Štefanydes měli dvojí zastoupení, ale A tým obsadil skvělé 2. místo a po odřeknutí vítězů z Hradce Králové B navíc historicky poprvé postoupil i do 1. ligy družstev, druhé nejvyšší kolektivní soutěže v ČR!

1. liga je prestižní a už poloprofesionální soutěží. Jen v loňském roce se mezi 96 hráči základních sestav týmů východní skupiny objevilo 9 velmistrů a 24 mezinárodních mistrů! A mnozí z nich nyní zavítají i do našeho královského města! Bohužel zřejmě jen na soupiskách cizích týmů… Poličskou sestavu táhne místní odchovanec a mistr FIDE Petr Červený, který má s 1. ligou bohaté zkušenosti a zhruba před 5 lety si zahrál za Třinec dokonce i na 1. šachovnici Extraligy družstev ČR, kde čelil nejlepším českým hráčům a velmi kvalitním zahraničním velmistrům.

Ondřej Švanda bude reprezentovat na ME mládeže

Člen TJ Štefanydes Polička, Ondřej Švanda, se na březnovém MČR mládeže stal vicemistrem ČR do 12 let a díky tomuto skvělému úspěchu bude od 20. září do 1. října reprezentovat nejen ČR na Mistrovství Evropy mládeže do 18 let v chorvatské Poreči.

Fide Open Polička zahajuje 4. července

V návaznosti na ročníky v 90. letech budeme v letošním roce pořádat již 10. ročník FIDE Open Polička, který se uskuteční 4. - 11. července v prostorách poličské sokolovny! Turnaj je hrán na 9 kol, kdy každý z hráčů má během celé partie na rozmyšlenou 90 minut + 30s za každý provedený tah. V současné době je mezi přihlášenými hráči i dvojice mezinárodních mistrů a 3 mistři FIDE! Neváhejte a přijďte se podívat na šachové boje!

Více informací naleznete na stránkách Štefanydes Polička: http://www.stefanydes.cz/

 

Vložil Šauerová Naděžda (6/26/2015), přečteno 2339x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.4884

Právě procházíte:

Úvod | Sport | TJ Štefanydes Polička | Šachová 1. liga pro Poličku a další novinky