Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den. Cca v březnu loňského roku jsem se dotazoval, zda nemáte informaci ohledně možné výstavby nějakého obchodního domu v Poličce. Psal jste mi, že se mám dotázat za nějakou dobu znovu, což tímto činím. Pro upřesnění dodávám, že nejsem zarputilým příznivcem obchodních domů, ale vadí mi, že když chci nakoupit tak musím "projet zbytečně celé město a není nějaký OD u výpadovky na Hlinsko. Druhý můj dotaz se týká možného "internetového objednávání na úřad. Vím, že toto jste považovali za zbytečné, ale domnívám se, že doba elektronizace státní správy a místní samosprávy postoupila a Polička by měla s tímto trendem držet krok a umožnit občanům, šetřit čas a úředníky zbytečně "nestresovat, že na "chodbě čeká zástup lidí". Osobně se domnívám, že toto by bylo pozitivní hlavně u agendy řidičských průkazů, evidenci vozidel, občanských průkazů a pasů. Ještě něco pozitivního. Chtěl bych město pochválit za vybudované parkoviště u vlakového nádraží a také za "zábranu" a dopravní značku u Tylova domu, díky čemuž se zlepšila situace v tomto místě.
Odpověd

Vážený pane Nis,

 

ve věci možné výstavby dalšího obchodního domu Vám sděluji, že dle mých dostupných informací se vedou jistá jednání na úrovni soukromých podnikatelských subjektů v oblasti areálu bývalé firmy Pásek. Nicméně Vám nemohu poskytnout nic konkrétnějšího, neboť město Polička není účastníkem těchto jednání. Osobně se domnívám, že poloha této lokality je velmi příhodná, umožnila by praktický průjezd od výpadovky na Hlinsko směrem k ČSAD.

K otázce internetového „objednávání na úřad“ dodávám, že si takovou službu ve Vámi uváděných agendách umím představit s tím, že zároveň musí být zajištěno to, že na něj nedoplatí občané, kteří si s internetem a vůbec novými technologiemi, které přináší tato doba, tolik nerozumí nebo k nim nemají přístup. Ačkoli se to možná na první pohled nezdá, je takových lidí pořád celá řada. Jde však o podnět, který není od věci a budeme se jím zabývat.

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Jiří Nis
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  8.2.2017 8:53:03
Datum odpovědi:  13.2.2017 12:51:20

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď