Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den,chtěla bych se zeptat,zda město uvažuje o renovaci,popř.nové stavbě nějakých dětských hřišť v oblasti kolem tzv."šedesátky",nebo i v jiných částech města, kde bydlí mladí lidé s dětmi. U Masarykovy školy bylo vybudováno krásné hřiště,ale pro veřejnost uzavřené.V parku je sice hřiště docela dobré,ale v centru města,kam děti ze sídlišť mají docela daleko.Navíc nyní, po úprave a prořezání zeleně je dost nebezpečné tím, že jen pár krůčků od vody, kam by mohlo dítě spadnout( i když by si každá matka měla dítě hlídat,to je samozřejmé?).Navíc se mi z mého laického pohledu zdá, že kovové schody,které vedou na jednu ze skluzavek,jsou svými ostrými kovovými hranami velmi nebezpečné. Naskýtá se otázka financí.Nechci být ironická,ale když se najdou několikrát do roka peníze na pompézní ohňstroje,ošklivé a drahé květináče na náměstí a jiné vcelku nepotřebné pozoruhodnosti,mohlo by se najít pár tisícovek na nějakou houpačku,písek,prolézačku atd.Chcete, aby mladí lidé v Poličce žili,pracovali a zakládali rodiny.Dětské hřiště je pro někoho třeba banalita, ale za maminky a malé děti se touto formou přimlouvám...Děkuji Kučerová
Odpověd

Vážená paní Kučerová,

 

chci Vás poctivě ubezpečit, že naše město každoročně věnuje velkou pozornost ve věci oprav, obnovy, případně i budování nových dětských hřišť, a to obecně.

I v letošním roce jsme již několik hřišť (v oblasti bytových domů M. Bureše) opravili. Dále jsme vylepšili krásné hřiště v lokalitě Mánesova o herní prvek petanque a další vylepšení máme ještě v plánu.

Ano, rozhodně s Vámi, vážená paní Kučerová, souhlasím, že našim prvořadným zájmem musí být péče o rodiny s dětmi. Věřte, že tato naše proklamovaná snaha není pouhé klišé, ale věrohodný a poctivý cíl. Nechci a ani nebudu komentovat Vaše slova o ohňostrojích a květináčích (věřím, že ne špatně myšlená), ale ubezpečuji Vás, že Polička je velmi úsporné a hospodárné město, kde hlavním cílem je neustálá a průběžná obnova dožitých věcí a současně i budování nových pro další rozvoj a hlavně spokojený život našich občanů.

Milá paní Kučerová, budu velice potěšen, pokud přijmete mé osobní pozvání s cílem vyslechnout a prodiskutovat Vaše návrhy na zlepšení situace ve Vámi zmiňované lokalitě.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

Info

Autor otázky:  Ivana Kučerová
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  13.6.2017 19:12:06
Datum odpovědi:  15.6.2017 12:29:54

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď