Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den, pane starosto, obracím se na Vás s takovým postřehem. Před týdnem jsme s manželkou nalezli opuštěné 5týdenní koťátko v příkopě za městem. Samozřejmě jsme ho tam nemohli nechat, tak jsme se vydali k paní Funkové, o které víme, že roky provozuje depozitum pro kočky a o podobné případy se stará, Na místě jsme se však dozvěděli, že útulek je kapacitně přetížen a že bude dokonce v brzké době ukončovat svoji činnost. Kočička tedy přijata nebyla a my ji vezli až do obdobného zařízení ve Chmelíku. Protože jsme velcí příznivci kočiček, sami máme doma 2, okamžitě mě napadla otázka: co bude s podobnými „nalezenci“ v budoucnu? Kam se mají lidé obracet, pokud osamocenou kočičku naleznou? Jak bude město plnit svoji povinnost postarat se o nalezené kočičky, pokud zde nebude fungovat žádný útulek/depozitum? Děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den. Václav Štěpař ml.
Odpověd

Vážený pane Štěpaři,

 

ano, máte velkou pravdu. Paní Funková skutečně po celé dlouhé roky nese hlavní tíhu starostí a péče o opuštěné kočky. Každým rokem se spolu několikráte scházíme a hledáme řešení, jak v této věci dále postupovat. Naše město každoročně ve svém rozpočtu vyčleňuje částku cca 40 tis. Kč na úhradu kastrací, následného doléčení a též přispívá i na krmení. V bydlišti rodiny Funkových je neuvěřitelných 80 koček a je zcela pochopitelné, že další kočky již paní nepřijímá.

Vážený pane, v tuto chvíli nemáme žádné zázračné řešení než pokračovat v dosavadní již zmíněné pomoci a věřit, že paní Funková bude i nadále ve své ušlechtilé činnosti pokračovat. Je ale jisté, že časem budeme muset hledat i jiná řešení.

 

S pozdravem

 

Jaroslav Martinů

starosta města

 

 

Info

Autor otázky:  Václav Štěpař ml.
Odpovídal(a):  ????
Datum otázky:  16.8.2017 10:59:26
Datum odpovědi:  17.8.2017 9:56:15

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď