Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den, pane starosto, městský rozpočet pro rok 2018 počítá s téměř 6 miliony na činnost neziskového sektoru v Poličce. Chtěl bych se zeptat, jakou sumu z této čáskty již obdržel spolek Pontopolis a jaké částky mu město v minulých letech poskytlo. Nic proti neziskovému sektoru obecně, nicméně mi nepřipadá normální,aby spolek z hlavní části financovaný veřejnými prostředky organizoval demonstrace proti prezidentovi a legitimním volbám. Prosím Vás tímto o Váš názor a přeji vše dobré. Páral
Odpověd

Vážený pane Párale,

na úvod mé odpovědi sděluji Vámi požadované informace ve věci finanční podpory na činnost spolku Pontopolis: 2016 – 170 tis. Kč, 2017 – 260 tis. Kč, 2018 – 260 tis. Kč.

Dále Vás též zajímá i můj názor, zda je normální, aby spolek z hlavní části financovaný veřejnými prostředky organizoval demonstrace proti prezidentovi a legitimním volbám. Musím napsat, že mi o demonstraci proti panu prezidentovi ze strany Pontopolisu není nic známo a dovídám se o tom až z Vašeho sdělení. Věřím, že z dotace na činnost spolek peníze na Vámi uváděné demonstrace nepoužil.

Peníze, které město poskytuje, a to obecně na podporu mnoha sportovních, kulturních, sociálních a dalších aktivit mnoha našim spolkům, jsou poskytovány účelově na základní činnost, především na děti a mládež, a vždy se musí do konce roku řádně zúčtovat. Město též provádí kontroly. Za dlouhé roky činnosti Pontopolisu mi není známa ani jedna skutečnost rozporující řádné využití městského příspěvku. Děkuji za Váš dotaz.

S pozdravem

Jaroslav Martinů, starosta

Info

Autor otázky:  Páral
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  17.6.2018 14:42:10
Datum odpovědi:  18.6.2018 12:47:00

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď