Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaDobrý den pane starosto, Z tisku jsem se dozvěděla o rodinné tragédii -vyhoření statku rodiny se 4 detmi.Rada bych této rodině pomohla a zaslala nějaké potřebný věci. Mam tady nepoužitou látkovou skříň nějaké hračky pr děti atd.Prosím na jakou adresu pomoc zaslat a prosím o informaci jak jsou děti staré.přeji klidný zbytek roku 2018. DR. Ebertová
Odpověd

Vážená paní doktorko,

ano, skutečně dne 28. prosince v ranních hodinách došlo k této Vámi zmiňované rodinné tragédii. Jakmile jsem se to dozvěděl, okamžitě jsem místo navštívil a s rodinou hovořil. Především mě zajímala možnost náhradního dočasného ubytování, které jsem byl připraven ze strany města Poličky řešit. Rodina nalezne dočasné ubytování u nejbližších příbuzných.  Máte pravdu, že rodina má 4 děti, a to ve věku 2 – 8 let. Ještě ten den jsem svolal Radu města Poličky, kde bylo přijato usnesení o okamžitém finančním daru ve výši 100 tis. Kč z rozpočtu města. Dále bude zřízen bankovní účet, kde bude možnost dobrovolně finančně přispívat.

Během víkendu mi již několik lidí volalo a nabízelo materiální pomoc (ošacení a hračky). V neděli jsem opětovně rodinu navštívil s cílem zjistit číslo bankovního účtu pro zaslání finančního daru a rovněž se dotazoval, zda jim přijde vhod i materiální pomoc ve formě ošacení a věcí pro děti. Na tuto otázku se mi dostalo odpovědi, že již těchto věcí mají dostatek.

Osobně se, vážená paní doktorko, domnívám, že nejlepší pomocí bude finanční přispění.

Děkuji a jsem s pozdravem

 

Jaroslav Martinů, starosta města

Info

Autor otázky:  Barbora Ebertová MUDR.
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  12/29/2018 9:23:36 AM
Datum odpovědi:  12/31/2018 9:05:18 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď