Město Polička

obrázek

Filmaři přijedou do Poličky

Filmaři přijedou do Poličky

Režisér a spoluautor scénáře Jakub Sommer natáčí dokument Můj život s Bohuslavem Martinů, který je volně inspirován stejnojmennou knihou skladatelovy manželky Charlotty. Film vzniká v České televizi  v koprodukci s rakouskou televizí ORF a Nadací Bohuslava Martinů. Roli Bohuslava Martinů hraje Petr Stach. Ve filmu se objeví i celá řada poličských občanů, zejména našich ochotníků.

Natáčení v Poličce (a pak následně ve Francii)  uzavře bezmála roční natáčení filmu režiséra Jakuba Sommera Můj život s Bohuslavem Martinů, který vypráví Charlotte, jeho žena, spolu s Milošem Šafránkem, přítelem Martinů. V Poličce budou filmaři natáčet scény z jeho dětství, tedy leta 1897 – 1905, a závěr celého filmu (70. léta), kdy po přenesení ostatků Martinů do Poličky vzniká jakási pieta na hřbitově, u hrobu Martinů.  Zde se objeví všechny čtyři nejdůležitější postavy filmu v různých motivech.

Natáčení bude realizováno 29. 5. – 31. 5. 2021 v lokacích poličského náměstí, u hradeb, v rodné světničce na věži kostela sv. Jakuba, ve třídě, která se nachází v poličském muzeu, a dalších.

https://www.facebook.com/ceskatelevize

https://ct24.ceskatelevize.cz/kultura/3223408-bohuslava-martinu-pribizi-hrany-dokument-s-bohusem-byla-i-sranda-nepochybuje-reziser
https://vltava.rozhlas.cz/muj-zivot-s-bohuslavem-martinu-ceska-televize-chysta-film-ke-130-vyroci-narozeni-8378969

 

autoři fotografií - Jakub Sommer, Robert Smutný.

 

Naděžda Šauerová, tisková mluvčí města