Město Polička

obrázek

Misterio del ángel – tango argentino show s Annou Polívkovou - zrušeno

Misterio del ángel – tango argentino show s Annou Polívkovou - zrušeno

Vážení diváci, z důvodu nízkého prodeje se tanečně hudební show Misterio del ángel ruší. Vstupné za vstupenky zakoupené v IC Polička a v pokladně Tylova domu Vám bude vráceno v kanceláři Tylova domu. Vstupné za elektronické vstupenky zakoupené online Vám bude automaticky vráceno zpět na účet. Děkujeme za pochopení.

 

Velký sál Tylova domu v Poličce 24. 6. 2022 od 19 hod.

Escualo Quintet – Tangonexion – Anna Polívková – Michal Kurtiš

Ojedinělá tangová show přinášející fascinující pohled na naše nitro. Tento hudebně taneční příběh ukazuje cestu života, kde jsme v jednom okamžiku obklopeni láskou, něhou a smyslností a v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem.

Koncept: Jakub Jedlinský a Patricie Antar Poráková

Hudba: Escualo Quintet

Choreografie: Patricie Antar Poráková a Javier Antar

Tanec: studio Tangonexion – Patricie Antar Poráková a Javier Antar, j.h. vystoupí v projektu také Anna Polívková a Michal Kurtiš, vítězové VI. řady StarDance

Světelný design: Michal Kříž

Na programu: Astor Piazzolla, Julian Plaza, Osvaldo Pugliese, Juan C. Cobián, Lalo Schifrin a další.

ESCUALO QUINTET

Pětice vynikajících instrumentalistů přináší hudební fenomén argentinského tanga.

Tento charismatický soubor absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů a koncertoval u nás i v zahraničí. Co do nástrojového obsazení je uskupení identické s kvintetem legendárního argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se Escualo kvintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních a koncertního stylu – Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu.

Členové souboru:

Jakub Jedlinský – bandoneon
Vít Chudý – housle
Petr Beneš – el. kytara
Ivan Vokáč – klavír
Jan Prokop – kontrabas

TANGONEXION

Taneční studio Tangonexion tvoř pár Patricie Antar Poráková, Javier Antar a další vynikající tanečníci. V argentinském tangu hledají svůj osobitý styl, a jak sami říkají: „nedosažitelnou dokonalost“.

Patricie Antar Poráková studovala v Barceloně na Estudis del Teatre – Jaques Lecoq poezii těla. Zabývala se současným tancem, butoh, kontaktní improvizací, africkými tanci a tangem. Kromě České republiky působila ve Španělsku, Německu, Portugalsku, Argentině, a podílela se na kulturních a scénických výzkumech v Mexiku, Kolumbii, Brazílii a Peru.

V roce 2011 byla nominována na titul Tanečnice roku v rámci České taneční platformy za ztvárnění role v inscenaci DIVADLO souboru Farma v jeskyni.

Javier Antar je argentinský tanečník, performer a choreograf. Je žákem slavného Gustava Naveiry. Jeho muzikálnost, půvab a elegance dělají z Javiera fascinujícího tanečníka, který si získává pozornost po celém světě.

ANNA POLÍVKOVÁ

Vystudovala pražskou konzervatoř, odkud pokračovala ve studiích nonverbálního divadla na HAMU. Studia ukončila na Mezinárodní škole pohybového divadla Jacquese Lecoqa v Paříži.

Divadelní začátky Anny Polívkové byly soustředěny především na experimentální divadlo. Výjimkami byla hra Intimního divadla Dáši Bláhové – Monology vagíny a s Marthou Issovou autorská inscenaci Krasavice interkontinentální.

Aktuálně vystupuje v Divadle Letí (8 GB tvrdýho porna), Divadle LaFabrika (Tango, ó tango), Divadle Na Jezerce (Poslední aristokratka) a v Divadle Bolka Polívky.

Do výrazného povědomí filmových a televizních diváků se dostala především díky filmům Restart a Účastníci zájezdu. Filmovým divákům se však častěji představuje až v posledních letech. Účinkovala ve filmech Dědictví aneb Kurvaseneříká, Pohádky pro Emu, Špunti na vodě, Špindl nebo Dvě nevěsty, jedna svatba.

MICHAL KURTIŠ

Je Choreograf, tanečník a lektor standardních a latinskoamerických tanců, tanga argentina a salsy. V soutěžních tancích zaznamenal řadu úspěchů, mezi které patří například: 2. vicemistr a několikanásobný finalista ČR ve standardních tancích, několikanásobný finalista ČR v kombinaci standardních a latinskoamerických tanců, několikanásobný vicemistr ČR družstev.

Společně s Annou Polívkovou zvítězil v VI. řadě televizní soutěže StarDance.