Město Polička

Pozvání do Tylova domu - září 2022

Milí diváci a příznivci Tylova domu,

děkujeme za Vaši návštěvu kina ve dnech 24. – 31. srpna, kdy v Tylově domě proběhl 2. ročník filmového festivalu KINO 24.

Podzimní divadelní sezónu zahájíme inscenací Chvála bláznovství, která se uskuteční v náhradním termínu 20. září v 19 hodin. Původně zakoupené vstupenky i abonentky zůstávají v platnosti. Chvála bláznovství je příběhem dvou přátel Ellinga (Martin Hofmann) a Kjella Bjarna (Filip Blažek), jež spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné, a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny. Divák se stává svědkem jejich střetávání se s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situací, zároveň však, pod odlehčeným tónem, dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství. Elling a Kjell stojí na prahu nového „opravdového“ života…

Ve čtvrtek 22. září odpoledne Vám k tanci a pro radost zahraje kapela Svijanka, která vznikla oficiálně v roce 2008. Většina jejích současných členů spolu hraje již od roku 2000. Pod vedením kapelníka Ládi Petříčka už ale v té době spolupracovala s Pivovarem Svijany, jedním z vůbec nejstarších pivovarů v Česku. Její složení se pohybuje od “eintetu” až po sextet a ve svém repertoáru má širokou paletu žánrů – od dechovky po nejznámější hity populární hudby.

Program kina na měsíc září nabídne celkem 5 filmových snímků. V neděli 11. září v 16 hodin promítáme animovaným film pro děti PRINCEZNA REBELKA, dobrodružství z jednoho království, kde se malá uličnice a rebelka začne vydávat za princeznu. V pondělí 12. září v 19 hodin je na programu kina Tylova domu čtvrtá kapitola filmového a knižního fenoménu AFTER: POUTO. V pondělí 19. září v 19 hodin promítáme dlouho očekávaný velkofilm JAN ŽIŽKA českého režiséra Petra Jákla, který vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí. Ve středu 21. září v 19 hodin uvidíte v romantické komedii VSTUPENKA DO RÁJE Julii Roberts a George Clooneyho, kteří dokáží, že i podruhé se dá vstoupit do stejné řeky, i když je to to poslední, co byste chtěli udělat. V pondělí 26. září v 19 hodin se s hudebním filmem Moonage Daydream vydáte na vzrušující výpravu do života jednoho z nejoriginálnějších a nejvýznamnějších muzikantů všech dob – Davida Bowieho. Kompletní program kina naleznete na našich webových stránkách v sekci Kino.

Elektronické vstupenky zakoupíte přes naše webové stránky www.tyluvdumpolicka.cz, kde také naleznete kulturní kalendář Tylova domu a veškeré další informace. Programovou nabídku pravidelně zveřejňujeme také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Vážené divačky, vážení diváci, těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám krásné kulturní zážitky.

Tým Tylova domu