Město Polička

Nový vedoucí plaveckého bazénu

Představení nového vedoucího Plaveckého bazénu, koupaliště a ubytovny Balaton v Poličce.

Je mi milou povinností představit vám mého nástupce Jiřího Valíčka, který byl zvolen výběrovou komisí města Polička od 1. 1. 2023 vedoucím Plaveckého bazénu, koupaliště a ubytovny Balaton v Poličce.

Jiří Valíček byl od svého dětství členem Plaveckého oddílu Polička, Plaveckého oddílu Svitavy a TJ Lokomotiva Trutnov pod vedením úspěšného trenéra Mgr. Tomáše Břeně. Úspěšně reprezentoval naše město na republikové úrovni nejen v plavání, ale i v triatlonu a v nádechovém potápění – freedivingu. Mezi jeho nejcennější trofeje patří každoročně získané medaile z MČR v plavání a získané medaile v rámci série závodů Českého poháru v triatlonu. V roce 2012 se výkonem 130 metrů plavání pod vodou zapsal na 5. místo v tabulce nejlepších českých rekordů do roku 2012.

Na základě našeho rozhovoru a představení jeho vize a programu plaveckého bazénu pevně věřím, že Jiří Valíček bude velkým přínosem pro poličský bazén a svými získanými zkušenostmi v rámci vodních sportů přivede rodiny s dětmi a další návštěvníky díky programu sportovně – motivačních akcí (např. nejrychlejší jezdec tobogánu, nejrychlejší rodina, plavání pro život, plavání pro seniory, atd.), animačních programů a nabídky kurzů a tréninku v oblasti nádechového potápění, nejen na plavecký bazén, ale i koupaliště.

Andrea Zachová