Město Polička

Cyklobusy Českomoravského pomezí pro Vás!

Cyklobusem Českomoravským pomezím 2023

Díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto, Destinační společnosti Českomoravské pomezí a Pardubického kraje vám opět nabízíme možnost dostat se pomocí cyklobusů blíže k atraktivitám Českomoravského pomezí i na řadu oblíbených míst okolních regionů.

Provoz autobusů uzpůsobených pro převoz kol potrvá po celé léto i v průběhu září. Pět autobusových linek bude propojovat turisticky atraktivní místa vždy o víkendech a státních svátcích od 27. května do 1. října. Jejich služeb můžete využít, ať už se vydáte na pěší výlet nebo patříte k fanouškům cyklistiky.

Naplánujte si výlet a nechte se cyklobusem přiblížit k oblíbeným cílům Českomoravského pomezí i zajímavým místům v okolí. I letos budete moci využít linek zajíždějících třeba do Orlických hor, na Dolní Moravu nebo do Žďárských vrchů.

Cyklobusy jsou součástí systému integrované regionální dopravy Pardubického kraje (IREDO). Na lince platí pro všechny cestující jednotný tarif IREDO, v rámci kterého můžete využít řadu slev.

Jak ušetřit v systému IREDO?

Skupinová síťová jízdenka – na jednu jízdenku v ceně 350 Kč může po celý den neomezeně cestovat až pět osob. Využít lze cyklobusy a zároveň všechny další vlaky a autobusy zařazené v systému IREDO.

Jednodenní síťová jízdenka – jízdenka v ceně 160 Kč za osobu platí po celý den pro neomezené cestování cyklobusem a všemi autobusy a vlaky v systému IREDO.

Jízdné pro děti, studenty, seniory se slevou 50 %

Jízdné pro osoby ZTP se slevou 75 %

Jízdné pro děti do 6 let zdarma s průvodcem starším 10 let

Zvýhodněná cena při platbě čipovou kartou IREDO

Cena za přepravu jízdního kola je podle vzdálenosti 30 nebo 40 Kč. Podrobné informace o tarifech najdete na www.oredo.cz.

Letáky s informacemi o cyklobusech a tipy na výlet budou v průběhu června k dispozici v informačních centrech a na dalších místech regionu.

 

Aktuální info k cyklobusům včetně jednotlivých jízních řádů je k dispozici na: www.ceskomoravskepomezi.cz/cyklobusy

Přílohy